Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 712216
Kurum Adı : Kocatepe İlkokulu
Telefon : 04422430374
Faks : 04422431566
WEB Adresi : http://kocatepe-io.meb.k12.tr
Adres : Şükrüpaşa Mahallesi Çaykur Bölge Müdürlüğü Altı Yakutiye/Erzurum

VİZYON
İstiyoruz ki; Okulumuz çevresinde örnek, lider, etkili, herkesi bir amaç etrafında birleştiren, başarının, sevincin, mutluluğun, gelecek ümidinin paylaşıldığı, neden, nasıl, niçin sorularını soran ve sorgulayan bireyler yetiştiren bir kurum olsun.

MİSYON
Biz, kendini ifade edebilen, kişiler arası iletişim kurmada başarılı olabilen, özgüveni yüksek, kendini ve başkalarını tanıyan bireyler yetiştirmek istiyoruz. Öğretim programında yapılandırıcı yaklaşımı esas alan çoklu zeka kuramının da katkılarıyla tüm öğretmenlerin bireysel faklılıklara uygun eğitim - öğretim verebilmeleri, bu bağlamda öğrencilerin oluşturdukları zihinsel birikimlerin üzerine yeni bilgi inşa etmeleri, sorunlara alternatif ve yaratıcı çözümler üretmeleri, grup içerisinde birlikte çalışma becerileri geliştirebilmeleri çabası içerisindeyiz.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Doğal Gaz Merkezi sistem
Öğretim Şekli : İlkokul
Ders Başlama ve Bitiş Saati : Sabah 07:30 1.Ders Giriş, Öğlen 12:20 6.Ders Çıkış, Öğlen 12:40 1.Ders Giriş, Akşam 17:20 6.Ders Çıkış,
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : Bina içi Bodrum kat tek daire

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Erzurum büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde Yakutiye merkez ilçededir. Şehir merkezine 1-1,5 km mesafededir.
Ulaşım : Okulumuza çok yakınından geçen şehir merkezinden gelen K-7 hatlı belediye otobüsü, Üniversite-Şükrüpaşa dolmuşları, K-2 özel halk otobüsleri ile ulaşım sağlanabilir.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Erzurumun kuzeyinde yeni kentleşme yapılan şükrüpaşa mahallesinde genelde üniversite öğrencileri ve Tortum-Oltu ilçelerinden göç etmiş halk yaşamaktadır.